המחלבה החדשה

 

גבינה לבנה והורדת לחץ-דם


גבינה לבנה היא אחד המאכלים הישראליים ביותר. סקרים מגלים כי צריכת הגבינה הלבנה לנפש בישראל עומדת על כ- 32 ק"ג לשנה.
נתון זה, בנוסף לידע הקיים כיום המלמד כי גבינות לבנות רזות מהוות מקור איכותי לספיגת סידן בגוף, הופך את הגבינה הלבנה לכלי משמעותי בקידום בריאותם הכללית של צרכני החלב בישראל בכלל ובפרט באיזון לחץ הדם בגוף ושמירת משקל.

מחקר מדעי יסודי שבדק את השפעתם של מזונות שונים על לחץ דם (מחקרDASH ) מצא כי תזונה עשירה במוצרי חלב בעלי אחוזי שומן נמוכים כמו חלב וגבינות לבנות, בתוספת של ירקות ופירות, יכולה להוריד באופן משמעותי את לחץ הדם. הסיבה לכך נעוצה ככל הנראה בהשפעת הסידן המצוי בשפע במוצרי החלב, שמשפיע במנגנונים שונים על הורדת לחץ הדם .

מחקרים חדשים מצביעים גם על הקשר בין צריכת מוצרי חלב העשירים בסידן ובין שיפור בשמירת משקל הגוף ובתהליכי ההרזייה. במחקרים נמצא כי אנשים הצורכים מוצרי חלב בכמויות גדולות יותר ובאופן סדיר, שומרים על פי רוב על משקל גוף תקין יותר.

עם כל זאת, היות ועדיין קיים החשש מצריכת שומן רווי המצוי במוצרי חלב ובגבינות, המוכר כגורם למחלות לב וכלי דם, נוצרה תפיסה חדשה בתעשיית החלב המקדמת את הפחתת אחוז השומן בגבינה הלבנה. יצירת גבינה בעלת 3 אחוזי שומן מאפשרת להגדיר אותה כמזון "קל" (semi skimmed) אך לא דיאטטי ובכך הופכת אותה למוצר המקדם שמירה על הלב, חוזק העצם, בריאות כלי הדם והמשקל, של כלל האוכלוסיה הישראלית.